دستگاه دیجیتال ایکس‌ری تونلی با دتکتور

Line Scan Camera

دستگاه دیجیتال ایکس‌ری تونلی به‌طور اختصاصی برای انجام تست‌های آنلاین و مداوم و به منظور نصب در خطوط تولید، طراحی و ساخته شده است. این نوع از ماشین‌های ایکس‌ری تنها دارای یک جهت حرکت طولی در محور ایکس (کانوایر حمل قطعه به کابین تست) هستند.

در این نوع سیستم، تیوب ایکس‌ری و دتکتور ثابت بوده و قطعه بر روی کانوایر در حال حرکت است که همزمان با عبور از محل قرارگیری تیوب و دتکتور، تصویر بر روی مانیتور ظاهر می‌شود.
Line Scan Camera

دکتور استفاده شده در دستگاه‌های ایکس‌ری تونلی از نوع Line Scan Camera است و همانگونه که از نام آن پیداست، فرآیند اسکن قطعه را به‌صورت خطی انجام می‌دهد.
در این روش، تصویر از کنار هم قرار گرفتن خطوط اسکن شده پدیدار می‌شود. بنابراین لازم هست که قطعه در طول مسیر و از میان تیوب و دتکتور عبور کند و در غیر اینصورت در هنگام بروز توقف در حرکت قطعه، آخرین لاین تصویر تکرار می‌شود و عمل تست ناقص انجام می‌گیرد.
سیستم دتکتور ایکس ری از نوع Line Scan Camera یک قطعه الکترونیکی است که به‌صورت دیجیتالی و بسته به نوع مدل ساخت آن با انواع پورت‌های RS234, LAN, RS232 و USB به ورودی کامپیوتر دستگاه اتصال پیدا می‌کند. خروجی LAN با توجه به سرعت انتقال داده‌های خروجی آن کیفیت تصویر بسیار مطلوب‌تری را به نسبت سایر پورت‌ها ارائه می‌کند.
در ساخت دستگاه‌های دیجیتال ایکس‌ری تونلی، بر حسب میزان دقت مورد نیاز برای رویت عیوب قطعه، می‌توان از انواع دتکتورهای مختلف استفاده کرد که بسته به بالا بودن دقت آنها، هزینه‌های تامین بیشتری را شامل خواهند شد.
همچنین بر اساس ضخامت و دانسیته قطعه، نوع تیوب‌های مورد استفاده از لحاظ قدرت تشعشع آنها نیز متفاوت بوده و سرعت تست قطعه در ساعت و دقیقه نیز آیتم دیگری برای مشخص کردن نوع دتکتور مورد نیاز است.
دقت دتکتورهای Line Scan Camera تابع سرعت حرکت قطعه است و با تنظیم سرعت مناسب برای تست، دقت تصویر ایجاد شده نیز بهینه خواهد شد.

دستگاه دیجیتال ایکس‌ری تونلی

از این نوع سیستم رادیو‌گرافی، برای تست عیوب قطعاتی با طول زیاد و سطح مقطع کم مانند انواع پروفیل‌های آلومینیومی، فولادی و کامپوزیتی استفاده می‌شود. 

همچنین در بخش کنترل کیفی و بازرسی کارخانه‌های صنایع غذایی، برای رویت وجود مواد خارجی مانند سنگ، شیشه، آهن و ... در داخل کنسروها و بسته‌بندی‌های مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول لطفا" با کارشناسان ما در ارتباط باشید؛

و در صورتی که مایل به ارسال مشخصات فنی سیستم مورد نیاز خود هستید از فرم سفارش کاری استفاده کنید.

 

تست نهایی سیستم
 جابجایی و حمل و نقل
سیستم آماده‌ی تحویل
  جابجایی و حمل و نقل
 سیستم آماده‌ی تحویل
  پنل کنترل سیستم
کنترل سیستم حرکتی
 تست نهایی سیستم