دستگاه‌های اسکن اشعه ایکس دیجیتالی سری VA

محصول بومی شرکت "تابش تجهیز آزما" اولین و تنها تولیدکننده سیستم‌های دیجیتال X-RAY صنعتی در داخل کشور

مدل‌های سیستم دیجیتال X-RAY سری VA

دستگاه‌های اسکن اشعه ایکس سری VA با تکنولوژی رادیوگرافی دیجیتالی، به‌ شکل کاملا" تخصصی برای تست قطعات و محصولات صنعتی، طراحی شده‌اند و پر کاربردترین مدل از نوع سیستم‌های ایکس‌ری دیجیتالی برای انجام آزمون‌های فنی غیر مخرب محسوب می‌شوند.

توان دستگاه‌های ایکس‌ری سری VA تولیدی شرکت "تابش تجهیز آزما" از 100 کیلوولت تا 450 کیلوولت متغیر است:

  • VA-100-T50

  • VA-160-T50

  • VA-225-T50

  • VA-320-T50

  • VA-450-T50

VA علامت اختصاری کدینگ مدل‌های دستگاه اسکن اشعه ایکس تولیدی شرکت "تابش تجهیز آزما" است و کاراکترهای 100 الی 450 نشانگر قدرت تیوب ایکس‌ری بر حسب کیلوولت و کاراکتر T50 نشانگر قطر میز کارگیر دستگاه است.

سایزهای کابین‌ سیستم دیجیتال X-RAY سری VA
دستگاه‌های سری VA علاوه بر متفاوت بودن از نظر قدرت منبع پرتو ایکس‌، از لحاظ سایز کابین نیز متنوع هستند. اندازه قطعه مورد نظر برای انجام تست، عامل مشخص کننده ابعاد کابین خواهد بود. محصولات سری VA به‌صورت عمومی به سه نوع سایز کابین زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:
اجزای تشکیل دهنده سیستم‌

تمام مدل‌های دستگاه‌های دیجیتال X-RAY صنعتی سری VA جدا از تنوع در میزان قدرت و سایز کابین آنها، اجزای مشترکی در سه بخش کابین تست، سیستم حرکتی و کنترل پنل اپراتور دارند:

1. کابین تست
کابین تست دستگاه‌های ثابت دیجیتال ایکس‌ری یکی از مهمترین اجزای این نوع سیستم‌ها محسوب می‌شود که طراحی و ساخت آن به دانش تخصصی و تجربه فنی بالایی نیاز دارد.
به‌دلیل استفاده از دستگاه‌های ثابت ایکس‌ری در محیط‌های کارخانه‌ای و حضور مستقیم اپراتور سیستم در حین انجام فرآیند تست، برقراری شرایط ایمن و جلوگیری از خروج اشعه از کابین فاکتور بسیار حائز اهمیتی است. کابین‌های دستگاه ایکس‌‌ری سری VA محصول شرکت "تابش تجهیز آزما"، مجهز به شیلد سربی با آنالیز 99/99 درصد خلوص هستند. مقدار ضخامت سرب بکار رفته در کابین تست به میزان قدرت تیوب ایکس‌ری بر حسب کیلوولت و همچنین میزان شدت جریان آن بر حسب میلی آمپر بستگی دارد.
کابین ایکس‌ری به یک درب برقی جهت جاگذاری قطعه نیز مجهز است. بکارگیری سنسورهای مختلف بر روی کابین و وجود کلیدهای اضطراری، شرایط بسیار ایمنی را در این نوع سیستم‌ها برای انجام فرآیند تست قطعات صنعتی فرآهم می‌کند.
برای مشاهده تصاویر نحوه شیلدگذاری در کابین‌های تست ایکس‌ری ساخته شده در شرکت "تابش تجهیز آزما" به بخش گالری تصاویر مراجعه فرمایید.
2. سیستم حرکتی
سیستم حرکتی دستگاه‌های دیجیتال ایکس‌ری سری VA در واقع یک روبات شش محوره است که عملیات تست یک قطعه از هر سه بعد مختلف آن در جهت‌های XوYوZ را امکان پذیر می‌سازد. تمام فرآیندهای حرکتی این سیستم توسط PLC، انواع سنسورها و جویستیک‌ها کنترل می‌شود.
کورس کاری این سیستمِ حرکتی بسته به اندازه و نوع کابین آن که طبق جداول فنی مشخص شده در بخش سایزهای دستگاه مدل VA اشاره شده است، متغیر است.
سیستم حرکتی شش محوره‌ی داخل کابین تستِ دستگاه‌های دیجیتال ایکس‌ری سری VA، در دو نوع مختلف نیمه اتوماتیک و اتوماتیک عرضه می‌شود.
3. پنل کنترل اپراتور
پنل کنترل اپراتور سیستم دیجیتال X-RAY سری VA در مجاورت کابین تست این سیستم قرار می‌گیرد و اپراتور سیستم تمام مراحل فرآیند تست و نتایج مربوط به آن را از طریق همین پنل کنترل مشاهده می‌کند. در ادامه‌ی این بخش، قسمت‌های مختلف پنل اپراتور را معرفی می‌کنیم. برای مشاهده توضیحات هر بخش لطفا" روی تصویر مورد نظر قرار بگیرید.
صفحه جویستیک
شامل دو عدد جویستیک چهار حالته و یک عدد جویستیک دو حالته برای کنترل سیستم حرکتی شش محوره داخل کابین در مدل‌های نیمه‌اتوماتیک

مونیتور لمسی یا HMI
جهت کنترل فرآیند تست نظیر تنظیم سرعت حرکت محورها، رویت خطاهای دستگاه، ساعت کارکرد دستگاه و سایر موارد مورد نیاز بر حسب نیاز کاربر
پنل کنترل دتکتور و کلیماتور
 
نمایشگر
شامل مانیتور دریافت تصاویر آنالوگ، مانیتور دریافت تصاویر دیجیتال و مانیتور دوربین‌های مدار بسته
ماژول کنترل تیوب
پنل کنترل تیوب ایکس‌ری
تابلو برق مرکزی
شامل تمامی قطعات برق و کنترل دستگاه
کلید اضطراری
برای استفاده در مواقع مورد نیاز
کلید اصلی
برای روشن و خاموش کردن دستگاه
امکانات ویژه دستگاه‌های دیجیتال X-RAY سری VA
برای سیستم‌های اسکن اشعه ایکس محصول شرکت "تابش تجهیز آزما" قابلیت‌ها و امکانات جداگانه‌ای نیز در نظر گرفته شده است که جزو موارد Accessories دستگاه نیستند و به عنوان Optional سیستم‌های سری VA محسوب می‌شوند. این تجهیزات مطابق با نوع نیاز‌های مختلف فرآیندهای بازرسی و تست قطعات، قابل نصب و بکارگیری در سیستم‌های سری VA هستند .
پنل کنترل
جویستیک‌های چهار حالته
جویستیک‌های چهار حالته و دو حالته به همراه دکمه پاور
تابلو برق قدرت و PLC
سیستم حرکتی فول اتوماتیک CNC
درایو موتورهای DC همراه با منبع تغذیه‌های سیستم حرکتی
نصب کولیماتور مقابل تیوب ایکس‌ری
اجزای داخلی کابین تست
سیستم حرکتی داخل کابین
فیکسچر نگهدارنده قطعه
سیستم حرکتی به همراه تیوب و دتکتور
نمای بیرونی از درب کابین تست
شیلد سربی کابین
نصب شیلد سربی
کابین سایز لارج
تحویل و ارسال دستگاه
مانیتورینگ
تصویر رادیوگرافی سیستم ایکس‌ری
تصویر رادیوگرافی سیستم ایکس‌ری
تصویر رادیوگرافی سیستم ایکس‌ری

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول لطفا" با کارشناسان ما در ارتباط باشید؛

و در صورتی که مایل به ارسال مشخصات فنی سیستم مورد نیاز خود هستید از فرم سفارش کاری استفاده کنید.